Anksiyete Testi

Beck Anksiyete Testi, Aron Beck ve arkadaşları tarafından geliştirilmiş, kaygı (anksiyete) durumunuzu kolayca cevaplayıp sonuçlarını elde edebileceğiniz bir testtir. Teste vereceğiniz cevaplar otomatik olarak hesaplanıp, sayfanızda size gösterilecektir. Elde ettiğiniz sonuçlara bakarak anksiyete seviyenizi görebilirsiniz.

Aşağıda insanların kaygılı ya da endişeli oldukları zamanlarda yaşadıkları bazı belirtiler verilmiştir.
Lütfen her maddeyi dikkatle okuyunuz. Daha sonra, her maddedeki belirtinin BUGÜN DAHİL SON BİR (1) HAFTADIR sizi ne kadar rahatsız ettiğini işaretleyebilirsiniz. 

Bu ölçeği doldurup sonuçları size ulaştığında kesinlikle kendinize bir tanı koymamalısınız. Amacımız sizin psikolojik sağlığınız açısından her hangi bir sorununuzun olup olmadığını anlamanız ve böylece psikoterapiye başvurup vurmayacağınız konusunda size bir fikir vermektir. En doğru ve etkili teşhisi psikoterapi alanında profesyonel bir uzmandan alabilirsiniz. Bu test bilimsel temelli bir çalışmadır. Sisteme girdiğiniz hiç bir değer saklanmaz, başkaları ile kesinlikle paylaşılmaz. 

Klinik Psikolog

Ali Bıçak

Kaynakça
Ulusoy, M., Sahin., N.H. ve Erkmen, H. (1998), Turkish Version of the Beck Anxiety Inventory: Psychometric Properties. J Cogn Psychother, Int Q, 12:163-172.
Bedeninizin herhangi bir yerinde uyuşma veya karıncalanma
Sıcak/ ateş basmaları
Bacaklarda halsizlik, titreme
Gevşeyememe
Çok kötü şeyler olacak korkusu
Baş dönmesi veya sersemlik
Kalp çarpıntısı
Dengeyi kaybetme duygusu
Dehşete kapılma
Sinirlilik
Boğuluyormuş gibi olma duygusu
Ellerde titreme
Titreklik
Kontrolü kaybetme korkusu
Nefes almada güçlük
Ölüm korkusu
Korkuya kapılma
Midede hazımsızlık ya da rahatsızlık hissi
Baygınlık
Yüzün kızarması
Terleme (sıcaklığa bağlı olmayan)
İsminiz
Telefon Numaranız
Call Now ButtonBİLGİ ve RANDEVU!