Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Hizmeti

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı sayfamızda, ergenlik problemleri, çocuk psikoloğu, psikolog, ergen terapisi ve pedagog hakkında bilgi edinebilirsiniz. ‘Çocuk ve Ergenlik Sorunları ve Ergenlik Sorunlarının Kaynağı’ alt başlıklarında çocuk ve ergen danışmanlığı yaklaşımımızı  detaylı bir şekilde ifade etmeye çalıştık.

Çocuk ve Ergenlik Sorunları

[toc] Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, çocuk ve ergenlik sorunlarının vakti saatinde çözüme kavuşturulmazsa kişiyi yetişkinlik yaşamında da etkilemeye devam ettiğine inanır. Bu noktada aile danışmanlığı, aile terapisi, çocuk ve ergen danışmanlığı, pedagog, çocuk psikoloğu, gibi hizmetlerle anne-babalık becerilerinizi artırabilirsiniz.

Bir çok yetişkinin terapisinde çocukluk çağı problemlerinin katmerlenerek yetişkinliğe aşılandığını görüyoruz. Bu yüzden çocuklarınızın bir takım davranış ve uyum problemlerine karşı duyarlı olmalısınız. Sınav kaygısı, tırnak yeme, altını ıslatma,  ergenlik bunalımı, ergenlik depresyonu gibi ortaya çıkan problemler, siz yetişkinlere bir mesaj veriyor olabilir. Yaşanılan her sorun, belki de sizlerin tutum ve davranışlarınızın bir sonucu, belki de çocukların her yaşa özgü ihtiyaçlarının görülüp karşılanamamasıyla alakalıdır.

Bütün bunların yanında çocuğunuzda görülen davranış ve uyum sorunları için çocuk psikoloğu arıyorsanız, onlarla yapılacak bireysel çocuk terapisi, oyun terapisi, EMDR Terapisi, bilişsel ve davranışçı terapi, sanat terapisi,  hipnoz terapisi gibi yaklaşımlarla kolaylıkla çözümlenebiliyor. Unutmamakta fayda var: çocuğunuzla yaşadığınız sorunların büyük çoğunlu anne-babalık becerilerinizi artırmakla kolaylıkla atlatılabilir. Antalya çocuk ve ergen danışmanlığı sayfamızda bununla ilgili bir çok yazı okuyabilirsiniz.

Ergenlik Sorunlarının Kaynağı

Ergenlik başlı başına atlatılması en zor gelişim aşamalarından birisidir. Ergenlikte çocuklar ailelerine zor anlar yaşatabilirler. Ailedeki her çocuk ergenliği farklı yaşar. Birisinde kolay, birisinde daha zor geçebilir. Bu durum çocuğun mizacı ile alakalı olduğu kadar, misal tuvalet eğitimi dönemindeki çatışmaların çözümünde yaşananlarla da ilgili olabilir. Gelişim evrelerinde takılmalar ergenlikte yeniden sınanır, aşılmaya çalışılır, kimlik ve kişiliğin bütünleşip, yetişkin bir birey olabilmenin sınavıdır ergenlik. Antalya çocuk ve ergen danışmanlığı olarak, eğer bir evladınız var ve onunla başetmekte zorlanıyorsanız Antalya’ da klinik psikolog olarak profesyonel bir yardım hizmeti veren bir çok kurum bulabilirsiniz. Hem kendiniz hem çocuğunuzla birlikte psikolog, psikoterapist, aile ve evlilik terapisti, çocuk psikoloğu, pedagog, psikolojik danışman ‘a sorunlarınız hakkında danışmaktan çekinmeyin.

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı üzerine hazırladığımız aşağıda linkini bulacağınız yazıları okuyabilir, videoları izleyebilirsiniz. İlginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Kardeşler Arası Kıskançlık – Çocuk Psikolojisi

Antalya Sınav Kaygısı Güncesi

Psikoterapist-Yazar Ali Bıçak’ın ‘Çevrimdışı İlişkiler’ adlı kitabına ulaşmak için tıklayın.

©2017 Klinik Psikolog-Psikoterapist Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Alibicak.com içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder.