Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Hizmeti Nedir?

Sayfamızda ergenlik problemleri, çocuk psikoloğu, psikolog, ergen terapisi ve pedagog hakkında bilgi edinebilirsiniz. “Çocuk ve Ergenlik Sorunları ve Ergenlik Sorunlarının Kaynağı” alt başlıklarında çocuk ve ergen danışmanlığı yaklaşımımızı  detaylı bir şekilde ifade etmeye çalıştık.

Çocuk ve Ergenlik Sorunları

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, çocuk ve ergenlik sorunlarının vakti saatinde çözüme kavuşturulmazsa kişiyi yetişkinlik yaşamında da etkilemeye devam ettiğine inanır. Bu noktada aile danışmanlığı, aile terapisi, çocuk ve ergen danışmanlığı, pedagog, çocuk psikoloğu, gibi hizmetlerle anne-babalık becerilerinizi artırabilirsiniz.

Birçok yetişkinin terapisinde çocukluk çağı problemlerinin katmerlenerek yetişkinliğe aşılandığını görüyoruz. Bu yüzden çocuklarınızın birtakım davranış ve uyum problemlerine karşı duyarlı olmalısınız.

Danışmanlıkta Çözülebilen Sorunlar 

Sınav kaygısı, tırnak yeme, altını ıslatma, ergenlik bunalımı, ergenlik depresyonu gibi ortaya çıkan problemler, siz yetişkinlere bir mesaj veriyor olabilir. Yaşanılan her sorun, belki de sizlerin tutum ve davranışlarınızın bir sonucu, belki de çocukların her yaşa özgü ihtiyaçlarının görülüp karşılanamamasıyla alakalıdır.

Çocuk Terapisinde Uygulanılan Teknikler

Bütün bunların yanında çocuğunuzda görülen davranış ve uyum sorunları için çocuk psikoloğu arıyorsanız, onlarla yapılacak bireysel çocuk terapisi, oyun terapisi, EMDR Terapisi, bilişsel ve davranışçı terapi, sanat terapisi,  hipnoz terapisi gibi yaklaşımlarla kolaylıkla çözümlenebiliyor. Unutmamakta fayda var: çocuğunuzla yaşadığınız sorunların büyük çoğunluğu anne-babalık becerilerinizi artırmakla kolaylıkla atlatılabilir. Antalya çocuk ve ergen danışmanlığı sayfamızda bununla ilgili birçok yazı okuyabilirsiniz.

Ergenlik Sorunlarının Kaynağı

Ergenlik başlı başına atlatılması en zor gelişim aşamalarından birisidir. Ergenlikte çocuklar ailelerine zor anlar yaşatabilirler. Ailedeki her çocuk ergenliği farklı yaşar. Birisinde kolay, birisinde daha zor geçebilir. Bu durum çocuğun mizacı ile alakalı olduğu kadar, misal tuvalet eğitimi dönemindeki çatışmaların çözümünde yaşananlarla da ilgili olabilir. Gelişim evrelerinde takılmalar ergenlikte yeniden sınanır, aşılmaya çalışılır, kimlik ve kişiliğin bütünleşip, yetişkin bir birey olabilmenin sınavıdır ergenlik. Antalya Psikoloji Enstitüsü olarak, eğer bir evladınız var ve onunla baş etmekte zorlanıyorsanız Antalya’ da klinik psikolog olarak profesyonel bir yardım hizmeti veren bir çok kurum bulabilirsiniz. Hem kendiniz hem çocuğunuzla birlikte psikolog, psikoterapist, aile ve evlilik terapisti, çocuk psikoloğu, pedagog, psikolojik danışmana sorunlarınız hakkında danışmaktan çekinmeyin.

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı üzerine hazırladığımız aşağıda linkini bulacağınız yazıları okuyabilir, videoları izleyebilirsiniz. İlginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Antalya Sınav Kaygısı Güncesi

©2018 Klinik Psikolog-Psikoterapist Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır. alibicak.com içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder.

BİLGİ ve RANDEVU!