Evlilik Terapisi

Antalya Evlilik Terapisi

Evlilik Terapisi, aldatma, boşanma, güven, kıskançlık gibi evlilik sorunları yaşayan çiftlerin başvurabileceği bir danışmanlık hizmetidir.  Evlilik terapisi, klinik psikolog, evlilik terapisti, cinsel terapist veya psikolojik danışman eşliğinde sürdürülür. Antalya evlilik terapisi sayfamızda, ‘Evlilik Sorunları Kaçınılmaz Oluyor, Eleştiri ve Suçlamaların Tonu, Mutsuz ve Kavgalı Evlilik Yoktur, Bir Mittir’ alt başlıklarında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Evlilik Sorunları Kaçınılmaz Oluyor

Antalya Evlilik Terapisi, evlilik ve çift ilişkisini dünyadaki gönüllük esaslı en temel oluşumlardan sayar. Günümüzde hiç kimse zorla bir birlikteliğe başlamıyor (Çocuk gelin, berdel vb oluşumlar hariç). Her evliliğin, birlikteliğin bir süre sonra çıkmaza girebileceğini, sonuçta evlilik sorunları, ayrılık ve boşanma olabileceğini en baştan biliyor olsaydık, kimse böyle bir ilişkiye başlamazdı. Her ilişkinin kendine has süreli balım-cicim ayları vardır. Bu aylar birbirlerinin kusurlarını görmezden geldikleri, adeta görme kusuru yaşadıkları aylardır. Her çiftin hayalinde bir eş yatar. Hayalindeki eşi yakalamak uğruna çekilen ‘geçici körlük’ gözlerdeki perde kalktığında, eşin tüm olumsuz yönleri ‘kral çıplak’ gibi kalıverir. Her şey unutulur, seçici bir şekilde daha önce görmezden geldiklerinden başka bir şey göremez olurlar. Bu sancılı süreç erkeği olduğu kadar kadını daha çok yıpratır. Mutsuz evlilik daha çok kadınların cehennemidir. Kadına cehennem olan erkeğe cennet olacak değil ya!

Çevrimdışı İlişkiler

Çiftler mutsuz bir birlikteliğin sarmalında, ya bir Antalya Evlilik Terapisi ‘den yardım alma ihtiyacını  görene kadar, ya da bir avukata başvurana kadar didinir dururlar.

Eleştiri ve Suçlamaların Tonu

Psikolog, evlilik terapisti, cinsel terapist, psikoterapist arayan, Antalya ‘da evlilik terapisi ‘ne başvuran evli olsun, evliliğe hazırlanan çiftler olsun, bir birlerini eleştirip suçlarken, hangi ses tonu, hangi beden duruşu ile konuştuklarına dikkat etmeye çalışırız. Eleştiri ve suçlamalardaki bu tonlar savunmaların şeklini de oluşturuyor. Suçlama ne kadar ağırsa savunmalarda o kadar katı oluyor. Kadın adamı suçluyor; ‘hiç bir sorumluluk almıyor, şunları şunları yapmıyor’ şeklinde, adamın savunması ya duvar örerek iletişimden kaçınmak oluyor, ya öfke ile karşı atağa, suçlamaya geçmek oluyor.

Antalya ‘da evlilik sorunu yaşıyor, psikolog, psikoterapist, evlilik terapisti, hipnoterapist arıyorsanız, evlilik terapisi, aile danışmanlığı, psikoterapi, psikolojik danışma, psikolog desteği, eleştiri ve suçlamalarla karşılıklı olarak bir birinizi nasıl yeniden kurguladığınızın farkına varmanıza yardım eder.

‘Mutsuz ve Kavgalı Evlilik Yoktur’ Bir Mittir

Mutlu birlikteliklerde kavga olmamalı, kötü eşler kavga eder gibi inançlar yanlıştır. Hiç kavga etmeyen çiftler de mutsuz oluyor. Kavgalar, çatışmalar ilişkinin canlı olduğunu gösterir. Evlilik sorunları, eşlerin bir birlerinin ihtiyaçlarını görüp nasıl giderebileceklerini öğrenmelerine fırsat verir. Kavgalı bir ilişkiniz varsa, gocunmayın, Antalya’da size en yakın alanındauzman klinik psikolog, psikolojik danışman, psikoterapist, psikolog, evlilik terapisti, cinsel terapist ile görüşün. Yaşadığınız her neyse onu bir fırsata çevirme şansınız olsun.

Eşimi Terapiye Nasıl İkna Ederim? Evlilik Terapisi – Danışmanlığı

Aşk Bağlılık ve Bağımlılık

Cinsel Terapi Nedir? (Video)

©2017 Klinik Psikolog-Psikoterapist Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Alibicak.com içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder.