Klinik Psikolog

Psikoterapi  Hizmeti Nedir?

Antalya, psikolog ve psikoterapi hizmetleri için araştırma yapılacak bir çok psikolog sitesinin bulunduğu bir şehirdir. Klinik Psikolog Ali Bıçak’ın kişisel web sitesindesiniz. Bu sitede hangi sorunlar için psikoloğa başvurabileceğinizi öğrenebilir, Klinik Psikolog Ali Bıçak’ın uzmanlık alanlarını inceleyebilirsiniz.

 

Bu sayfada, Bireysel Psikoterapi, Duygu Odaklı Terapi, Bilişsel-Davranışçı Terapi, Psikodinamik Terapi, EMDR Terapisi, Çocuk ve Ergen Terapisi, Aile ve Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Hipnoz ve Hipnoterapi hakkında bilgilendirici yazılar bulabilirsiniz. Psikolog Ali Bıçak, psikoloji ve psikolojik sorunlar hakkında birçok makale yazmaktadır. Muratpaşa, Lara, Manavgat  ve Antalya’da psikolog arıyorum diyorsanız bu sayfayı incelemenizi tavsiye ederiz. Antalya psikolog seans ücretleri sayfamızı okuyarak psikolog ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Psikoterapide Ele Alınan Sorunlar

Antalya Psikoloji Enstitüsü olarak bu sayfada psikoterapide ele alınan sorunları yazıyoruz.

Psikoterapide ele alınan sorunlar;

Depresyon, Anksiyete Bozukluğu, Özgüven Eksikliği, Okul Fobisi, Bağımlılık, Ayrılık ve Aşk Acısı, Panik Atak, Evlilik ve İlişki Sorunları, Boşanma ve Sadakatsizlik (aldatma), Kaygı Bozuklukları, Cinsel Sorunlar (vajinismus, erken boşalma, cinsel isteksizlik), Sosyal Fobi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Psikoterapide ele alınan sorunlar için psikolog, psikiyatrist, psikolojik danışmandan görüş almalısınız. Yaşadığınız sorunların psikolojik kaynaklı olup olmadığını uzmanla yapacağınız ilk görüşmede ve uygulanacak testlerle öğrenebilirsiniz.

Psikolog Uzmanlık Alanları

Psikoterapist olarak hizmet veren kişiler, başta hipnoz terapisi olmak üzere;

Bilişsel-Davranışçı Terapi, Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, EMDR Terapisi, Hipnoz ve Hipnoterapi, Duygu Odaklı Terapi, Süresi Sınırlı Dinamik Terapi ve Bütüncül Psikoterapi gibi birçok alanda uzmanlığa sahip olmalıdır. Antalya Psikoloji Enstitüsü, psikologların uzmanlık alanlarını sürekli yenilenmesi ve geliştirmesi gerektiğine inanır. Psikolojik danışmaya başvuran kişilerin daha etkili yardım almaları için daha fazla alanda uzmanlık kazanılmasına önem verir. Yazının devamında başlıca uzmanlık alanlarını görebilirsiniz.

Bireysel Psikoterapi

Bireysel terapide ele alınan sorunlar, terapist ile yüz yüze gerçekleşir. Bireysel psikoterapide konuşma ve anlaşılma en temel süreçtir. Psikoterapinin başarısı, danışanla kurulan ilişkinin niteliğidir. Güvenli ve otantik bir ilişkinin terapötik ittifakı geliştirdiğini söyleyebiliriz. Bireysel terapinin çalışma konuları çok geniştir.

Antalya Psikoloji Enstitüsü, Kaygı Bozukluğu, Fobiler, Özgüven Eksikliği, Öfke Kontrolü, Korkularla Baş Etme, Yeme Bozukluğu, Bağımlılık (Alkol ve Madde Bağımlılığı, Kumar ve İnternet Bağımlılığı), Depresyon, Panik Atak-Panik Bozukluğu, Cinsel İşlev Bozukluğu gibi sorunların farklı psikoterapi yöntemleri ile çözüm bulunabileceğini kabul eder. Bir çok farklı psikolojik rahatsızlık için bireysel psikoterapinin faydalarını merak edenler Antalya psikoloji sayfamızı ziyaret edebilirler.

Çocuk ve Ergen Terapisi


Çocuk terapisinde Sınav Kaygısı, Verimli Çalışma, Ergenlik Bunalımı, Çocuklarda Davranış ve Uyum Problemleri, Tırnak Yeme, Altını Islatma, Kardeş Kıskançlığı, İnatlaşma, Beslenme ve Uyku Bozukluğu gibi birçok farklı sorun ele alınabilir.

Ergen terapisine ise Ergenlik Dönemi ve Ergenlik Bunalımı, Cinsel Gelişim Sorunları, Cinsel Kimlik Bunalımı, Öfke Yönetimi-Öfke Kontrolü, Duygusal Problemler, Akran Zorbalığı gibi birçok problem için başvurabilirsiniz. Çocuk ve ergenlik sorunları için hipnoz terapisi, bilişsel ve davranışçı terapi, oyun terapisi başta olmak üzere birçok terapi yönteminden yararlanılır. Daha fazla bilgi için sitemizdeki sayfaları ve makaleleri inceleyebilirsiniz.

Aile ve Evlilik Terapisi

Çiftler Aile ve Evlilik Terapisine, Aile İçi Çatışmalar, Çocuk Yetiştirme, Olumlu Ebeveyn Tutumu Geliştirme, Evlilik Sorunları, Sadakatsizlik-Aldatma, Aşırı Kıskançlık, Cinsel Uyum Problemleri gibi bir çok sorun için başvurulabilir.

Aile ve evlilik terapisinde, imago evlilik terapisi, duygu odaklı evlilik terapisi, sistemik evlilik terapisi, bilişsel davranışçı evlilik terapisi başta olmak üzere bir çok terapi yönteminden yararlanılır. Aile ve evlilik terapileri ile daha fazla okumak için sayfamızı  ziyaret edebilirsiniz.

Cinsel Terapi

Cinsel terapi, eşlerin karşılaştığı cinsel uyumsuzlukların çözümünde başvurulabilecek bir terapi yöntemidir. Cinsel terapide Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, İktidarsızlık


gibi birçok probleme çözüm aranır. Cinsel terapiye, tercihen çiftlerin birlikte katılması istenir. Bazı durumlarda bireysel çalışılabilir. Cinsel terapide duygu odaklı terapi, bilişsel davranışçı terapi, EMDR terapisi, hipnoz ve EFT başta olmak üzere birçok terapi ekolü bütüncül bir şekilde uygulanır. Cinsel terapi hakkında daha fazla bilgi için Antalya psikoterapi merkezlerine başvurun. 

Hipnoz ve Hipnoterapi

Hipnoz, hipnoterapide yararlanılan bir yöntemdir. Hipnoz yöntemi ile kişi hipnoterapistin söyledikleri ve işaretleriyle belli bir bilinç durumuna geçer. Hipnoz altında kişi daha yüksek bir farkındalıkla iç dünyasında oluşan düşünce, duygu, beden duyumu ve anlamlarına daha yakından bakma, değerlendirme ve değiştirip dönüştürme şansı bulur. Hipnoterapinin birçok psikolojik temelli sorunların çözümünde kullanım alanı vardır. Hipnoterapi, çoğu bireysel psikolojik problemin çözümünde, Kaygı Bozukluğu, Depresyon, Özgüven Eksikliği, Sınav Kaygısı ve Fobiler üzerinde etkilidir.

Bunun yanında çiftlerin cinsel uyumsuzluklarının (vajinismus, erken boşalma, cinsel isteksizlik vb.) çözümünde de yararlanılabilir.

Çocuklarda davranış ve uyum sorunlarının Tırnak Yeme, Altını Islatma, Sınav kaygısı, Okul Korkusu, Öfke Kontrolü, Karanlık Korkusu ve Fobilerin çözümünde etkili sonuçlar elde edilebilecek bir yöntemidir.

Hipnoz ve hipnoterapi hakkında sitemizde daha detaylı okumalar yapabilirsiniz.

©2018 Klinik Psikolog-Psikoterapist Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

 www.alibicak.com içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ ve RANDEVU!