Antalya Cinsel Terapi

Antalya Cinsel Terapi

Antalya cinsel terapi sitemizi, cinsel yaşamında vajinismus, erken boşalma, orgazm sorunu ve ereksiyon bozukluğu gibi cinsel uyumsuzluk yaşayan kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırladık. Bu sayfamızda, evlilik ve ilişki sorunlarının cinselliğe etkilerini ele aldık.  Antalya cinsel terapi sayfamızda ‘Cinsel terapi nedir? Cinsel Terapide Sistemik Bakış Nedir? Cinsel Terapi Cinsel Sorunlara Disiplinler Arası Yaklaşır’ alt başlıkları altında cinsel terapi için temel yaklaşımımızdan söz ediyoruz.

[toc]

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel yaşam kişinin en vazgeçilmez alanlarından biridir. Bir başkası ile yakınlaşmak, onunla hem duygusal hem de bedensel bir paylaşımda bulunmak insan olmanın olmazsa olmazlarındandır. İnsanlar yakınlaşmak, bağlanmak ve paylaşmak isterler. Bedenlerini ve ruhlarını birleştirme arzusu duyarlar. Herkes için yaşamsal bir ihtiyaç olan cinsel yaşam kimilerine zor gelir, duygusal acı verir. Acıdan kaçmak, ihtiyacı olan duygusal bağı kuracağı objeler, bir takım nesneler geliştir. Antalya cinsel terapi yakınlık ve cinsel paylaşımlarda yaşanan sorunların çözümünü katkı sunacak paylaşımlar sunuyor.

Cinsellik ve partner ilişkisinde insanlar bağlanma, paylaşma, yakınlaşmaya dair sorunlar yaşayabiliyorlar. Biz doğrusu cinsel uyumsuzluk yaşayan danışanların çoğunlukla iç içe geçmiş cinsellik ve ilişki sorunları yaşayabileceklerini varsayıyoruz. Bu yüzden Antalya cinsel terapi ‘de bir cinsel problemi ele alırken mutlaka ilişkideki çatışmaları da öncelikle çözümlemeye önem veririz. Evlilik ve ilişik sorunları ele alınmadan Cinsel Terapide ilerlenemeyeceğini biliyor ve bu yönde formüller oluşturmaya çalışıyoruz.

Cinsel Terapide Sistemik Bakış Nedir?

Cinsellik bireysel olarak bir dereceye kadar yaşanabilir. Ancak, kaçınılmaz olarak sorun hep diğer partnerle birlikteyken ortaya çıkıyor.  Çiftlerin en başta inandıklarının aksine, cinsel işlev bozukluğu, örneğin vajinismus ya da erken boşalma olsun, sadece erkeğin ya da kadının bir sorunu değildir. Çift bu sorunu birlikte yaşar, ikisi de etkilenir ve sorunun oluşmasında ikisinin de payı vardır. Bu bakış açısı ile cinsel işlev bozuklukları ele alındığında illaki sistemik, yapısalcı ve bütüncül kuramları birlikte kullanmak bizi çözümlere daha da yaklaştırıyor. Sistemik diyorum, sorun iki kişinin ruhu ve bedeninin yakınlık ve paylaşımında oluşuyor. Bütüncül diyorum, çünkü sadece bilişsel-davranışçı kuramla bir yere kadar ilerleyebiliyoruz. Bir yerden sonra, hipnozduygu odaklı, transaksiyonel, ilişkisel ve dinamik psikoterapi ekolleri olmadan sorunlardan tamamıyla kurtulmak pek mümkün olmuyor.

Antalya Cinsel Terapi Cinsel Sorunlara Disiplinler Arası Yaklaşır

Biz, Antalya Cinsel Terapi Merkezi olarak, cinsel uyumsuzluk yaşayan çiftlerle çalışırken sorunun çözümünde ilgili uzmanlık alanlarına mutlaka başvuruyoruz. Antalya’ da Vajinismus tedavisi arayan erkeğe ürolog,  kadına kadın doğum uzmanına terapinin ilerleyen süreçlerinde başvurmalarını öneriyoruz, şart koşuyoruz. Antalya’ da ereksiyon bozukluğu ve cinsel isteksizlik sorunu yaşayan kişileri de gerektiğinde psikiyatri uzmanı ile görüşmelerini öneriyor ve yönlendiriyoruz. Antalya Cinsel Terapi, disiplinler arası bir yaklaşımla daha etkili çözümler üretir.

Antalya Cinsel Terapi sitesinde cinsel işlev bozuklukları ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

www.alibicak.com

Erken Boşalma Nedir?

Cinsel Terapi Nedir? (Video)